בדיקה גנטית
להתאמת תרופות
פסיכיאטריות

בדיקה גנטית חדשנית שמאפשרת לבחור אילו תרופות לדיכאון, לחרדה, ל-ADHD ולכאב יהיו המתאימות והיעילות ביותר עפ"י ה-DNA שלך – וכך נחסכים חודשים של "ניסוי וטעייה" מתסכלים, הכרוכים בסבל רב. הבדיקה מבוצעת על דגימת רוק ותשובותיה מתקבלות בתוך 10 ימים.

דיכאון, חרדה, OCD, ADHD

בדיקה חדשנית להתאמת טיפול תרופתי לפרופיל הגנטי הייחודי שלך, למגוון מצבים פסיכיאטריים.

הבדיקה מתבצעת על דגימת רוק, ובוחנת את התאמתך הגנטית לכ-130 תרופות פסיכיאטריות

תוצאות הבדיקה יימסרו לך ולרופא המפנה בתוך 10 ימים

3,750 שקלים - החזרים לחברי כללית מושלם וביטוחי בריאות פרטיים

על הבדיקה

Genomind (ג'נומיינד) היא בדיקה מהפכנית, שמאפשרת להתאים באופן גנטי את התרופה המדוייקת ביותר – וכך לחסוך חודשים מפרכים של "ניסוי וטעייה" עד למציאת התרופה היעילה.

בדיקת Genomind מאפשרת לרופא להשתמש לא רק בניסיונו הקליני ובידע שלו על ההיסטוריה הטיפולית שלך – אלא גם להשתמש במידע גנטי אישי שלך, כך שהטיפול הנבחר מדוייק יותר עבורך ויגרום לך להרגיש טוב יותר, מהר יותר!

במחקר שנערך על הבדיקה, דווח כי 87% מהחולים הראו שיפור עם טיפול מונחה על ידי Genomind. דווח גם שיפור ב -91% בחולים אשר נכשלו בלפחות שתי תרופות בעבר. 

בנוסף מדדי הדיכאון, החרדה ותופעות הלוואי המדווחים על ידי המטופלים פחתו במידה ניכרת במהלך הטיפול לאחר בדיקת Genomind ואיכות החיים השתפרה משמעותית.

Genomind מתבצעת באמצעות דגימת רוק פשוטה שנלקחת מפנים הלחי – ונשלחת למעבדות Genomind בפנסילבניה, ארה"ב.

בדיקת Genomind תורמת להתאמת הטיפול הנכון במהירות וכתוצאה מכך תורמת גם לירידה ברמת הדיכאון; ירידה ברמת החרדה; הפחתה בתופעות הלוואי; ועלייה באיכות החיים.

בבדיקת Genomind נבדקים שינויים ב-24 גנים שונים, שינויים אלו מעידים על יעילותה האפשרית של התרופות, על המינון המתאים ועל תופעות הלוואי. 

כעבור 10 ימים, מתקבל דו"ח מפורט, הכולל את התאמת הנבדק לכ-130 התרופות הנמצאות בשימוש בתחומי הפסיכיאטריה והכאב.

בדו"ח מנותחת ההשפעה הצפויה של כל אחת ואחת מן התרופות – כך שההתאמה לכל תרופה היא על פי הפרופיל הגנטי הספציפי שנמצא בבדיקה.

בין התרופות הנבדקות: נוגדי דיכאון וחרדה מסוג SNRI ו-SSRI, נוגדי דיכאון מהדור הישן (טריציקליים), תרופות הרגעה ונוגדות חרדה, נוגדי פסיכוזה מהדור הישן והחדש, ממריצים, מייצבי מצב רוח, משככי כאבים ותרופות להשראת שינה.

למי מומלץ?

Genomind מתאימה לכל מי שעומד להתחיל טיפול פסיכיאטרי, וכן למי שנמצא בטיפול שאינו משיג את מטרתו או שכרוך בתופעות לוואי קשות.

המצבים הרפואיים שהתרופה מיועדת להם, כוללים: דיכאון, חרדה, הפרעות קשב וריכוז (ADD/ADHD), הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית (OCD), מאניה דיפרסיה, תסמונות פוסט טראומטיות (PTSD), אוטיזם, סכיזופרניה, כאבים כרוניים והתמכרות לסמים.

בנוסף, כל מטופל שלא מגיב לטיפול בצורה אופטימלית (למשל: עם תגובה לא מספקת), מטופל שנמצא בטיפול תרופתי מרובה (Polypharmacy); מטופלים עם מחלות רקע פסיכיאטריות; וכן מטופלים שאינם נוטלים את התרופות בקביעות (Adherence issues) – יוכלו להפיק תועלת מרובה מבדיקת Genomind.

יתרונות הבדיקה

הרחבה ביותר

מתאימה לכל סוגי המצבים הפסיכיאטריים, כולל סכיזופרניה, מאניה-דיפרסיה, דיכאון, אוטיזם, OCD, PTSD ו-ADHD.

המקיפה ביותר

מנתחת 24 גנים ומדווחת על התאמה טיפולית ליותר מ-130 תרופות.

המהירה ביותר

דוח תוצאות נמסר בתוך 10 ימים.

הפשוטה ביותר

מתבצעת באמצעות דגימת רוק על ידי מטוש מפנים הלחי. ניתן לבצע גם בבית.

מבית פיוג'ן ג'נטיקס

Genomind היא בדיקה מבית Fugene Genetics, מרכז גנטי ישראלי מוביל, שעובד בסטנדרטים מדעיים מחמירים ומציע שירות לקוחות קשוב.

תוצאות הבדיקה

התשובות לבדיקה מתקבלות בתוך 10 ימים מהגעת הדגימה למעבדה בארה"ב. התוצאות נשלחות במייל אלייך ואל הרופא הפסיכיאטר שהפנה אותך.

תשובות הבדיקות כוללות את ניתוח הגנים שנבדקו. בנוסף, התוצאות כוללות רשימה של יותר מ-130 תרופות בפסיכיאטריה, ולצד כל אחת מהן המלצה מותאמת אישית לנבדק, כולל רמת היעילות הצפויה לתרופה אצל הנבדק, המינונים המומלצים ותופעות לוואי צפויות.

דו"ח הבדיקה ברור וקריא והוא מאפשר לפסיכיאטר שלך להתאים לך תרופות בצורה מדוייקת יותר המבוססת גם על הגנטיקה הייחודית שלך.

לצפייה בדוח לדוגמה >

אילו תרופות נבדקות
בבדיקת Genomind

מה הלקוחות שלנו אומרים

תהליך ההזמנה

circle

01

הזמנת הבדיקה
(בטלפון/מייל)

circle

02

העברת הפנייה מפסיכיאטר או נוירולוג

circle

03

לקיחת דגימת רוק אצלנו או אצלך בבית

circle

04

הדגימה מועברת ל-Genomind ארה"ב ונבדקת

circle

05

כעבור 10 יום
התוצאות מועברות במייל אל הרופא ואח"כ אלייך

להזמנה ולפרטים נוספים

ניקוי טופס

מאמרים וכתבות

סרטוני וידאו

בדיקת ג'נומיינד להתאמת תרופות פסיכיאטריות - איך זה עובד?
כתבה בערוץ 10 על בדיקה גנטית מהפכנית להתאמת תרופות פסיכיאטריות

שאלות נפוצות FAQ

אנחנו מניחים שיש לך שאלות נוספות. אספנו כמה שאלות נפוצות וענינו עליהן. אולי התשובה לשאלתכם נמצאת כאן ברשימה. במידה ולא אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.

Genomind מיועדת לסובלים מדיכאון, חרדה, הפרעות קשב וריכוז, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית, מאניה-דפרסיה, תסמונות פוסט טראומטיות, אוטיזם, סכיזופרניה, כאבים כרוניים והתמכרות לסמים.

Genomind היא בדיקה גנטית היכולה לזהות שינויים ב-24 גנים ידועים. שינויים אלו משפיעים על אופן התגובה שלך לתרופות, על היעילות שלהן, על המינון המתאים ועל תופעות הלוואי שלהן. בדיקת Genomind יכולה, לראשונה, לחזות כיצד יגיב מטופל לתרופה מסויימת – אפילו לפני שלקח כדור בודד אחד לנסיון. זאת משום שהבדיקה מנתחת את הפרופיל הגנטי הייחודי שלו, ה-DNA, ובודקת אתרים שהוכחו במחקר כקשורים לתגובה לתרופה.

הגנים בבדיקת Genomind נבחרו בהתבסס על 344 מחקרים, שהראו כי שונות בגנים אלו יכולה לסייע בהחלטות הטיפול בפסיכיאטריה.

במחקר שנערך בקרב מטופלים עם דיכאון וחרדה, דווח כי 87% מהחולים הראו שיפור, לאחר יישום ההמלצות שעלו מבדיקת Genomind שנערכה להם.
במחקר שבדק מטופלים פסיכיאטריים שנכשלו בלפחות שתי תרופות בעבר, נרשם שיפור אצל 91% מהם, לאחר שעברו לטיפול מונחה על ידי בדיקת Genomind.

עד היום לא הייתה כל דרך מדעית מבוססת לדעת כיצד מטופל מסויים יגיב לתרופה מסויימת, ואם היא בכלל תעבוד עליו. כל מה שניתן היה לעשות הוא לסמוך על נסיונו הקליני של הרופא, לבחור תרופה, ולבדוק בשיטת "ניסוי וטעייה", שעלולה לארוך זמן ולהיות כרוכה בקשיים.

בהחלט לא, אם כי היא מעלה מאוד את הסיכוי לכך. Genomind היא כלי עזר חדשני, בתחום הולך ומתפתח של גנטיקה פסיכיאטרית (Psychiatric Pharmacogenetics). ככזו, היא אינה יכולה להחליף את שיקול דעתו, מומחיותו וניסיונו של הרופא, וכמו כל בדיקה גנטית (ובוודאי כל בדיקה ברפואה) אין כאן 100%. עם זאת, הבדיקה בהחלט מסוגלת לסייע לרופא לדייק ולהתאים את התרופות למטופל, בצורה שעד היום לא הייתה כמוה.

אכן כן. Genomind היא חלק ממגמת הרפואה המותאמת אישית (tailor-made medicine), שבה אנחנו כבר לא בהכרח מטפלים על פי פרוטוקולים רחבים בנוסח "מידה אחת – מתאימה לכולם", אלא בודקים את הפרופיל הגנטי הייחודי של הנבדק, כדי לרשום לו תרופה שתעבוד עליו באופן ביולוגי, אישי.

בדיקות גנטיות אינן דורשות אישורים של מינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA). ה-FDA ואיגודים פרמקוגנטיים חשובים כמו CPIC מפרסמים הנחיות לשימוש יעיל בתרופות באנשים עם פרופיל גנטי שונה – הנחיות אלה נלקחות בחשבון בדוח התוצאות של בדיקת Genomind ואף מסומנות בסימון מיוחד.