מחקרים מרתקים בפרמקוגנטיקה פסיכיאטרית

האיגוד העולמי לגנטיקה בפסיכיאטריה (ISPG – International Society of Psychiatric Genetics)  פרסם לפני שבועות אחדים הנחיות עדכניות בשאלה מתי ובאילו מקרים מומלץ לבצע בדיקות גנטיות לבירור טיפול בתחלואה פסיכיאטרית.

בוועדה שניסחה את קווי המנחה נכללו יותר מ-50 מומחים מתחומי הרפואה המדוייקת, הפרמקוגנטיקה, הפסיכיאטריה, הנוירו-התפתחות והגנטיקה הרפואית..

לקריאת הדו"ח – לחצו כאן

תוסף תזונה כאוגמנטציה אפקטיבית לדיכאון עמיד

בשנים האחרונות הולכת ומתבררת חשיבותו של המטאפולין (L-methylfolate), הנגזרת הפעילה של ויטמין B9 (חומצה פולית), בכל הקשור לטיפול בדיכאון עמיד. ניסוי שנערך הדגים שיפור בתגובת המטופלים ל-SSRI, בנוכחות מטאפולין במינון של 15 מ"ג ל-30 יום (שיפור של 14.6% בקבוצת SSRI stand alone לעומת 32.3% בקבוצת SSRI plus Methylfolate). המחקר

מחקר גדול מוכיח שוב: יתרון לטיפול מונחה גנטיקה בדיכאון מז'ורי

מחקר אמריקאי שהקיף 1,400 מטופלים עם Major Depressive Disorder, הוכיח יתרון לטיפול תרופתי שמונחה על סמך בדיקה גנטית: המטופלים חולקו ל-2 קבוצות (טיפול תרופתי לא מונחה, טיפול תרופתי עפ"י בדיקה גנטית). לאחר 8 שבועות לא נרשמו הבדלים משמעותיים ברמת הדיכאון של שתי הקבוצות עפ"י סולם המילטון, אולם נרשמו הבדלים ניכרים בשיעורי התגובה (19.9% מול 26%) והרמיסיה (10.1% בהשוואה ל-15.3%). בנוסף, 213 נבדקים מקבוצת "טיפול תרופתי לא מונחה" עברה לאחר כמה שבועות לטיפול עפ"י הגנטיקה, ורשמו שיפור של 33.5% בסולם המילטון.

לעוד מידע אודות בדיקות גנטיות קשורות:

 

צור קשר
אם יש לך שאלות נוספות או במידה ותרצו לקבל פרטים נוספים, שלח/י לנו פנייה ואנחנו נדאג לחזור אליך בהקדם
ניקוי טופס