הדור החדש של הבדיקה הגנומית לסרטן הגיע לישראל

 

בדיקת CancerSmart שהגיעה לאחרונה לארץ, היא המעמיקה והרחבה ביותר בתחומה ◄ הבדיקה מאפשרת לבצע התאמה אישית של הטיפול – למטופל ◄ כך שלעתים ניתן להימנע מכימותרפיה או הקרנות ◄ ולגלות בזכותה תרופות ביולוגיות ואימונותרפיות חדשניות ויעילות יותר ◄ CancerSmart היא הבדיקה היחידה שמאפשרת לשלב ביופסיה מוצקה עם נוזלית והיחידה שבודקת 742 גנים גם למוטציות תורשתיות  ◄ הבדיקה מוצעת במחיר המשתלם ביותר

בשורה משמעותית לחולי סרטן: לאחרונה הגיעה לישראל CancerSmart – בדיקה מולקולרית מתוחכמת, המספקת מידע גנטי מלא על הגידול הסרטני וכוללת המלצות ממוקדות ומדוייקות לטיפולים שיהיו יעילים למחלה.

בדיקת CancerSmart (קאנסר סמארט) נחשבת לדור החדש של הבדיקות הגנומיות, בזכות רמת הדיוק והדוח הקליני המפורט שלה. היא מאפשרת לדייק ולשפר את הטיפול שניתן לחולי סרטן, והופכת אותו למותאם אישית לגידול ולחולה, עפ"י מאפיינים גנומיים.

CancerSmart היא הראשונה מסוגה המאפשרת אפיון של הגידול על ביופסיה מוצקה (דגימה מן הגידול) או ביופסיה נוזלית (דגימת דם) – וכן על השילוב ביניהן. בכל המקרים (אפיון ביופסיה מוצקה, נוזלית וגם בשילוב שלהן), נבדק פאנל גנטי מלא של 742 גנים על כל הדגימות.

השילוב הייחודי של ניתוח דגימה נוזלית ודגימה מוצקה מאפשר השוואה ביניהן ומביא לשיפור איכות המידע הגנטי ושיפור שיעור זיהוי המוטציות.

לשיעור זיהוי המוטציות יש השפעה מכרעת על בחירת הטיפול האופטימלי – ככל ששיעור זיהוי המוטציות הייחודיות לסרטן הספציפי יגדל, יהיו לאונקולוג המטפל יותר אופציות טיפוליות לשקול ולהציע.

בנוסף, בדיקת CancerSmart היא היחידה שסורקת 742 גנים תורשתיים, במקביל לריצוף הגידול (מוצק או נוזלי) – דבר המאפשר לבחון מוטציות תורשתיות המועברות במשפחה.

השוואה של המוטציות שהתגלו בגידול לבין מוטציות מורשות (שעברו בתורשה) שקיימות ברקמה התקינה של המטופל, מאפשרת לגלות מוטציות שאין להן משמעות קלינית ומנגד לזהות מוטציות שקשורות להתפתחות התהליך הסרטני.

היעדר בדיקה של מוטציות תורשתיות עלול לגרום לבחירה מוטעית של טיפול, שלמעשה איננו מתאים למקרה האישי של המטופל.

מספר מחקרים מהשנים האחרונות הוכיחו בבירור את המשמעות הניכרת של זיהוי המוטציות שקשורות לסרטן וסינון המוטציות המורשות.

מחקרים אלה הראו שללא ביצוע ההשוואה, תינתן לשליש מהנבדקים המלצה מיותרת על טיפול שאין בו צורך אמיתי – ועם ההשוואה, ניתן לחסוך לאותם נבדקים טיפול שלא יהיה להם יעיל.

דבר נוסף ייחודי לבדיקה, הוא האפשרות לקבלת מסלולים אפשריים ושחקני מפתח לממצאים, שהתגלו כתוצאה מהריצוף בטכנולוגיית הדור החדש (NGS) שבה מבוצעת הבדיקה. דבר זה יכול להעשיר את המידע הקליני, ולסייע בהבנת המנגנון של הגן הגורם למחלה.

את המובילות של CancerSmart ניתן לראות בנקל בטבלת השוואה בינה לבין בדיקות נפוצות אחרות:

CancerSmart נחשבת לחזית הטכנולוגיה הגנטית והאונקולוגית כיום. היא חלק ממגמת הרפואה המותאמת אישית, שבה הרופאים כבר לא מסתכלים רק על האיבר שבו הסרטן צמח, ולפיו מתאימים טיפול – אלא גם על המאפיינים הגנטיים שלו.

כך, לדוגמה לצורך המחשה, תרופה ביולוגית שפותחה במקור לסרטן ריאה, עשויה להתאים למטופל עם סרטן כליה בכלל, שבבדיקת CancerSmart התגלה שיש לו את אותה המוטציה שנגדה פועלת התרופה הביולוגית.

בנוסף, הבדיקה עשויה להמליץ להימנע מטיפולים: למשל, אם מהניתוח הגנומי של CancerSmart יעלה שטיפולי קרינה יהיו בלתי יעילים לגידול שנבדק – יהיה אפשר לוותר על הקרנות ולעבור מייד לכימותרפיה או לניתוח או לתרופות ביולוגיות או אימונותרפיות.

CancerSmart משווקת בישראל בידי Fugene Genetics – מרכז מוביל הפועל מאז 2008 ומציע עשרות בדיקות גנטיות איכותיות במגוון תחומים רפואיים, שהוכחו כמדויקות בניסויים קליניים מדוקדקים. בחברה מציעים שירות לקוחות מהיר, תורים מיידיים ואפשרות לבצע את הבדיקה בעשרות נקודות בכל הארץ, כולל בבית הנבדק.

ב-Fugene Genetics מאמינים בזכותו של כל אדם לקבל מידע גנטי רלוונטי ומדויק, שיוכל לסייע לו לקבל החלטות בריאותיות ומושכלות, ולפיכך החליטו להנגיש את מחיר הבדיקה ולהציע אותה במחיר המשתלם בישראל.

לבדיקת CancerSmart יש החזרים ממרבית ביטוחי הבריאות הפרטיים בישראל (כמו הראל, כלל, מגדל, הפניקס וכד'). כל זאת על מנת לאפשר לרופא שלך לקבל את ההחלטות המושכלות ביותר עבור הגידול שלך ולהציע לך טיפול מותאם אישית שיהיה היעיל ביותר עבורך.

 

שיתוף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

דיסקליימר: האתר מכיל מידע ותכנים שונים בנושאי רפואה, בריאות וגנטיקה, שנועדו לספק מידע כללי. אין במידע ו/או בתכנים המופיעים באתר משום מתן עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, תחליף להתייעצות עם מומחה או מתן אבחנה בנוגע לטיפול במצב רפואי מסויים. לשם קבלת ייעוץ אישי יש לפנות להתייעצות עם רופא בתחום המומחיות המתאים. מבלי לגרוע מכלליות האמור, כל הסתמכות על התכנים המופיעים באתר ופעולה על פיהם נעשים על אחריותך הבלעדית והמלאה ולא תהיה לך כל תביעה ו/או טענה ו/או דרישה כנגד בעלי ומפעילי האתר או מי מטעמם, בגין נזקים הנובעים משימוש באתר זה. 

שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
צור קשר
אם יש לך שאלות נוספות או במידה ותרצו לקבל פרטים נוספים, שלח/י לנו פנייה ואנחנו נדאג לחזור אליך בהקדם
ניקוי טופס