ריצוף אקסומים, פנאלים וגנים

ריצוף גנים ובדיקת פאנלים גנטיים הן בדיקות מתקדמות המתבצעות במקרים של חשש למחלות או מומים על בסיס גנטי, ובעקבות בהפניית רופא מומחה או גנטיקאי.

הבדיקות מתבצעות על ידי לקיחת דגימת דם הנסרקת במעבדה ו"קריאת" הגנים תוך השוואתם למאגרי המידע הידועים על הגנום האנושי המאפשרים בחינת שינויים וחריגות.

בדיקת DNA עוברי בדם האם

בדיקת Harmony הינה בדיקת DNA  עוברי בדם האם, המאפשרת זיהוי מוקדם של תסמונת דאון ותסמונות שכיחות נוספות בעובר בדיוק מאוד גבוה וזאת באמצעות בדיקת דם פשוטה אמינה ובטוחה לך ולעוברך - החל מהשבוע ה- 10 להיריון.

בדיקה לסרטן תורשתי

בדיקת Color היא בדיקה חדשנית שפותחה בארצות הברית ומוצגת לראשונה בארץ. הבדיקה מנתחת 30 גנים בריצוף מלא – לרבות BRCA1 ו - BRCA2 וזאת בכדי לסייע לך להבין לעומק את הסיכוי שלך לחלות בסרטן. הבדיקה יכולה ללמד על הסיכון התורשתי להתפתחות של סוגי סרטן שונים: שד, מעי גס, מלנומה, סרטן שחלות, סרטן לבלב, ערמונית, קיבה ורחם.

סקר גנטי מורחב

הבדיקה תאפשר לך לבדוק נשאות ל- 250 תסמונות ולקויות שונות במקביל. תוצאות הבדיקה יוכלו לגלות לך האם יש שינוי או מוטציה בגן מסוים הידוע כקשור למחלה או ללקות כלשהי והאם יש סיכון לעובר שלך ללקות באותה מחלה או לקות.

עם הידיעה הזו תוכלי להיערך להיריון ולעקוב אחריו באופן מושכל, על-מנת להבטיח את בריאותו של העובר ועל מנת לקבל החלטות מושכלות הנוגעות לו וזאת מתוך הבנה מלאה של המצב. במידה והתוצאות תקינות, תוכלי ליהנות מראש שקט לאורך ההיריון.

צ'יפ גנטי - CMA

בדיקת הצ'יפ הגנטי (CMA), מבוצעת אצל ילדים ומבוגרים על ידי דגימת דם ובמקרה של היריון על ידי דגימת מי שפיר או סיסי שליה. הבדיקה סורקת את הכרומוזומים של הנבדק ברזולוציה ובצפיפות גבוהה במיוחד ומנסה לזהות שינויים, אפילו זעירים ותת-מיקרוסקופיים בין מקטעי ה-DNA ובמבנה הכרומוזומים.

רפואה מותאמת אישית לטיפול פסיכיאטרי