שאלות נפוצות

הסיכון לבעיות כרומוזומליות עולה עם הגיל, למרות זאת , בימינו, רוב המקרים של לידת ילד עם תסמונת כתוצאה מבעיות כרומוזומליות כגון תסמונת דאון מתרחשים בנשים מתחת לגיל 35. לבדיקת Harmony יש תיקוף להריונות מתחת לגיל 35 לאבחון מוקדם של תסמונת דאון, ולכן כדאי לבצע את הבדיקה בכל גיל.
הבדיקה היא בדיקת דם פשוטה. בקרב נשים בהריון אנו מוצאים מקטעים קטנים של DNA הן ממקור אימהי והן ממקור שלייתי (עוברי).בדיקת Harmony בעלת טכנולוגיה מתקדמת היודעת למדוד את כמות ה- DNA העוברי ואף לשקלל אותו בתשובה .הבדיקה מתבצעת רק במידה ויש לפחות 4% של DNA עוברי מכלל ה- DNA החופשי בדם האם. כך את יכולה להיות שקטה ובטוחה כי הבדיקה בודקת את העובר ולא אותך.
כמו בכל בדיקה, גם לבדיקת Harmony יש סף רגישות. לכ-2% מהאוכלוסייה תנתן התשובה "מיעוט DNA עוברי". במקרים האלה, כמות ה-DNA העוברי בדם היא מזערית והחשש הוא שהבדיקה תבדוק את הDNA- של האם ולא של העובר. במקרים אלה נבצע את הבדיקה פעם נוספת, בהסתמך על הידע שכמות ה- DNA העוברי יכולה להשתנות ולגדול במהלך ההיריון. אנחנו חוזרים על הבדיקה ללא תשלום נוסף עוד פעמיים. אם גם בפעם השנייה או השלישית נקבל את אותה תוצאה, נחזיר לך את הכסף בחזרה. את יכולה לבחור לא לחזור על הבדיקה בכל שלב, כבר לאחר הפעם הראשונה. בכל מקרה כספך יוחזר לך במלואו.
בדיקת Harmony הינה בדיקת דם פשוטה ללא צורך בצום.
התשובה ניתנת לאחר שבועיים (14 ימים ולא ימי עבודה).
את התשובה לבדיקת ה Harmony ,ימסרו לך רופא נשים או גנטיקאי.
עלות הבדיקה 3900 ₪. הביטוחים המשלימים של קופות החולים והביטוחים הפרטיים משתתפים בעלות הבדיקה בשיעורים משתנים.
כן, הבדיקה תוקפה בניסויים קלינים גם בהריונות תאומים.
כן, הבדיקת תוקפה בניסויים קלינים הן להריונות IVF והן להריונות IVF בעקבות תרומת ביצית.
לבדיקת Harmony יש פריסה ארצית, למעלה מ-25 סניפים בכל הארץ. ניתן גם לבצע בדיקת "הרמוני עד הבית". אחות מוסמכת תגיע לביתך בזמן המתאים לך לאיסוף הדגימות.
הבדיקה איננה תקפה להריונות מרובי עוברים שבהם יש יותר משני עוברים. הבדיקה גם איננה תקפה להריונות שהחלו כהריונות מרובי עוברים או כתאומים, שעברו דלול או שבהם אחד העוברים הפסיק להתפתח.
כן, ניתן לדעת את מין העובר בבדיקת Harmony בדיוק של 99.9%