מנהלת תחום ההריון ב"פיוג'ן" על קבלת התוצאות

בתוך 14 ימים מיום שלקחנו ממך דם (בדרך כלל, פחות: תוך שבוע עד 10 ימים), נוכל להחזיר לך את תוצאות הבדיקה, שמבוצעת במעבדות Ariosa Diagnostics בארה"ב, לאחר ששלחנו אליהן את הדגימה שנתת לנו.

 

הבדיקה תעדכן אותך בוודאות של מעל ל-99%, האם התשובה תקינה (סיכון נמוך לאחת התסמונות שנבדקו) או לא תקינה (סיכון גבוה לאחת מהתסמונות שנבדקו). תוכלי גם לדעת את מין העובר שלך, אם תרצי. 

 

התוצאות החד-משמעיות של בדיקת Harmony NIPT (אין לעובר תסמונת דאון בוודאות של 99.9% או חלילה יש לעובר תסמונת בהסתברות של 99.9%) מאפשרות לך ודאות ושקט.

 

את תוצאות הבדיקה תמסור לך מומחית במיילדות, גינקולוגיה ופריון ומומחית בגנטיקה רפואית. במקרה של תוצאות לא תקינות, רופאה מטעמנו תלווה אותך ותעמוד בקשר שוטף איתך ועם רופא מעקב ההריון שלך בהמשך הבירור בכל הנוגע למצב ההיריון ולעתידו. 

 

משמעות תוצאות הבדיקה

תקין (סיכון נמוך) – אם בדיקת Harmony NIPT מראה על סיכון נמוך, אזי הסיכוי שלעובר יש טריזומיה 21, 18 או 13 או הפרעה במספר כרומוזומי המין נמוכה. כמו בכל בדיקת סקר, תוצאה המצביעה על סיכון נמוך, מורידה משמעותית – אך איננה שוללת לחלוטין – את הסיכוי להפרעות אלה בעובר. במרבית המקרים, הסיכון נמוך מ-0.01% (כלומר, סיכון של פחות מ-1:10,000).

לא תקין (סיכון גבוה) –  אם בדיקת Harmony NIPT מראה סיכון גבוה להפרעה כרומוזומלית מסויימת, תופני לייעוץ גנטי ו/או לרופא המטפל שיוכל להמליץ לך על המשך הבירור. אם נמצא בבדיקת Harmony NIPT שהעובר שלך בסיכון גבוה לאחת ההפרעות הכרומוזומליות הנבדקות, הרופא המטפל בך או היועץ הגנטי, עשויים להמליץ לך לעבור בדיקה אבחנתית פולשנית, כמו בדיקת סיסי שלייה או דיקור מי שפיר.

את בידיים טובות!

אנחנו נמשיך לעמוד איתך בקשר במידת הצורך, כדי ללוות אותך, לתמוך בך, לסייע לך להבין את משמעות התוצאות עד הסוף ולעזור לך לקבל החלטות שיתאימו לך. 

בנוסף, בתשובה שתימסר לך יהיה רשום מהו אחוז ה-DNA העוברי שנמצא בבדיקה שלך, וכך תהיי רגועה לדעת שבדקנו את ה-DNA של העובר ולא שלך.

פרופ' יובל ירון וד"ר חנה קטן מסבירים על הבדיקה ותוצאותיה